На „черния” бул. „Черни връх”: над 2000 сериозни нарушения на скоростта за 4 денонощия

Общият брой превишавания на скоростта са 6000-7000, но 2000 са колите, движещи се със скорост над 60 км/ч на качване

Пламен Георгиев,
знак ограничение на скоростта

, iStock

Снимката е илюстративна

С толичният бул. „Черни връх” стана печално известен в разгара на лятото, когато рецидивистът Георги Семерджиев уби две млади жени на въпросния булевард. Той предполага движение с висока скорост, тъй като е под сериозен наклон. А и защото у нас всяка „война” на правителството (което и да е то) било срещу алкохола и дрогата на пътя, било срещу каналджиите, било срещу мафията, е за има-няма седмица. След това идва другото шокиращо деяние.

Този път Столична община сигнализира органите на реда, за да се активизират те и да предотвратят друг инцидент, подобен на този със Семерджиев.

Само за четири денонощия по бул. "Черни връх", в посоката на движение „нагоре“ към бул. “Джеймс Баучер“, при ограничение 50 км/ч са засечени над четири хиляди автомобила, движещи със скорост между 50 - 60 км/ч. Проблемът е, че наред с тях още около две хиляди са нарушителите със скорост над 60 км/ч, предаде агенция БТА. Това съобщава председателят на Столичния общински съвет (СОС) Георги Георгиев на страницата си във фейсбук.

"Рекордьорът" е спринтьор, преминал по булеварда със 135 км/ч в 1:00 след полунощ. Има отчетени 73 нарушители, движещи се с над 90 км/ч на този участък. В посока „надолу“, към бул. “Арсеналски“, над 1000 автомобила се движат със скорост над 60 км/ч. Това се случва от 1-ви до 4 септември - в дните, в които немалка част от гражданите все още са във ваканция, посочва Георгиев.

Той казва, че е поставена електронна табела за измерване на скорост на бул. “Черни връх”, която показва веднага скоростта на автомобила, а всички данни (с разбивка за часовия диапазон и булевардите с най-много нарушения) се изпращат всяка седмица на Пътна полиция, за да организират по-добре контрола.

Георги Георгиев изразява съжаление, че към момента, съгласно действащата нормативна уредба, Столичната община не може да налага санкции на нарушителите, движещи се с превишена скорост.

Продължаваме да настояваме МВР спешно да закупи и монтира стационарни камери на големите булеварди в София и да организира хайки за спиране на “гонките”, които тормозят гражданите от различни квартали", отбелязва Георги Георгиев.

Столичен съвет СОС ПТП нарушения Черни връх превишена скорост ограничение на скоростта