В Citroen решиха да продължат успеха на градския С3, представяйки с цели 200 мм по-къс модел – С2. Междуосието му е със 150 мм по-малко от на С3, но въпреки супер компактните си размери - дължина 3660 мм, широчина 1660 мм и височина 1474 мм - наследникът на Saxo побира четирима възрастни, макар вратите да са само три (и междуосието да е много по-късо). Проблем е, че багажникът е само 193 литра, което не е нищо повече от две чанти. Интересно е, че вратата на багажника е разделена на две, така че при липса на място може да се отвори само стъклото, както е при голяма част от кросоувърите.
Най-характерната част в дизайна на модела е формата на страничните стъкла. Тук е няма типичната за модерните автомобили линия, преминаваща през цялата дължина на колата, а напротив, тя е прекъсната при предните и задните стъкла. Ъглите продължават и при задните светлини.
„Нов внос”: Dacia Logan MCV (видео)
Но едва ли дизайнът е водещ при избора на автомобил втора ръка. Силната страна на Citroen C2 е добрият комфорт на път, както и маневреността на модела предвид компактните му размери. Проблемът е, че окачването му е много крехко и шарнирите създават проблеми. Същото може да се очаква и от други възли и детайли предвид факта, че моделът след фейслифта вече е на над 10 години. Именно той е за предпочитане, ако се спрете именно на този модел.
В областта на задвижването преобладават бензиновите мотори, като базовият 1,1-литров го има във версии с 60 к.с. Най-оптимален и трябвало да е 1,4-литровия мотор със 73 или 88 к.с. Има и 1,6-литров бензин (110 к.с.). Дизелите са с обем 1,4 литра и версии с 68 и 90 к.с. (без фабричен филтър за твърди частици, ако случайно се интересувате от мръсния въздух в страната ни), както и 1,6-литров дизел, но той върви с полуавтоматичната трансмисия Sensodrive, която е всичко друго, но не и препоръчителен избор.
Следващото поколение ДВГ на Volkswagen ще е последното